Sauna Kunstdorf pod horou Medvedinec

Stredoslovenská saunovacia koliba je pripravená poskytnúť svoju príjemnú úžitkovosť. Stojí v obci Dúbravica, asi 10 minút chôdze od centra, v lokalite Na rybníku (dosah autom na 100m od sauny). 

48°40’36.7″N 19°16’49.0″E –  / v mapách satalitné zobrazenie/

V prevádzke je od roku 2013, za pomoci dobrovoľníkov ju navrhli a postavili autori z pražského ateliéru H3T architekti – Štěpán Řehoř a Vít Šimek, vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a Ministerstva Kultúry SR.

Záujemcovia o saunovanie nech sa ohlásia na nasledovných kontaktoch:

info@perifernecentra.com
+(421) 0907 842 091 – Andrej
0915 645 290 – René

Odporúčaná kapacita sauny je“za jedno osobné auto 🙂 –  ideál 2-4osoby, / max 5-7osôb:)

Vyhriatie sauny na dobrú teplotu trvá cca 1- 2 hodiny. Návštevníkom je možné saunu po objednávke vyhriať v predstihu, alebo si ju môžete vyhriať sami a čas vyhrievania piecky využiť napríklad na prehliadku našej otvorenej galérie Kultúrnej dediny, či návštevu základne o.z. Periférne centrá v Škôlke na č. 15 /ateliéri, výstavy, kuchyňa, ubytovanie, záhradný amfiteáter/.

Sauna-vo-sviecach-Andy

 

 

 

 

 

 

Spokojným užívateľom objektu Sauna Kunstdorf budeme vďační za dobrovoľný príspevok,  ktorý bude využitý na  údržbu a opravy, vylepšenia saunovacej koliby, aj na ďalšiu činnosť občianskeho združenia Periférne centrá, prevádzkujúceho v Dúbravici laboratórium súčasnej kultúry na vidieku – Kunstdorf / Kultúrna dedina.

Vďaka tejto tvorivej činnosti bola postavená aj táto sauna v miestnej krajine. 

Za váš záujem Ďakujeme 

Sauna Kunstdorf 25 copy

////

Máme pre vás k dispozícii aj Darčekový poukaz:)