Stredoslovenská saunovacia koliba je pripravená poskytnúť svoju príjemnú úžitkovosť. Stojí v Dúbravici, asi 10 minút chôdze od centra obce, v lokalite Na rybníku.

Je autorským dielom českej architektonickej skupiny H3T architekti, prepája príťažlivú vizualitu v prekvapivom kontexte so zdravou úžitkovosťou.

Záujemcovia o saunovanie nech sa ohlásia na nasledovných kontaktoch:

info@perifernecentra.com
+(421) 0907 842 091 – Andrej Poliak
0948 008 225 – Igor Babiak
0915 645 290 – René Kliment

Vyhriatie sauny trvá asi 1 hodinu. Je lepšie dohodnúť sa vopred, aj preto, aby sa vám nestalo, že nájdete saunu obsadenú. Cezpoľným záujemcom je možné saunu po predošlej objednávke vyhriať v predstihu a oni tak svoj čas môžu venovať len saunovaniu, alebo si ju záujemcovia môžu vyhriať sami a čas strávený kúrením do piecky využiť ako pobyt v prírode/krajine podpoľania, alebo spojiť s prehliadkou diel ďaľších autorov vystavujúcich v Kunstdorfe.  Domáci záujemcovia si môžu saunu dohodnúť aj osobne s členmi Periférnych centier.

Spokojným užívateľom objektu Sauna Kunstdorf budeme vďační za dobrovoľný príspevok,  ktorý bude využitý na zlepšenia saunovacej koliby, údržbu, opravy,  aj na ďalšiu činnosť občianskeho združenia Periférne centrá, prevádzkujúceho v Dúbravici laboratórium súčasnej kultúry na vidieku – Kunstdorf, v miestnom dome U gazdov, č 82.

Vďaka tejto tvorivej činnosti mohla byť postavená aj saunovacia koliba. 

Záujem verejnosti o ňu potvrdzuje, že táto činnosť má zmysel a veríme preto, že aj s Vašou podporou budú môcť vzniknúť ďalšie prospešné veci.

Ďakujeme!